Diablo 3

Çoğu gitti azı kaldı artık. Baksana 4 tane karakteri açıkladılar bile: barbar, witch doctor, wizard ve monk. Evet, eksik var...

Anlamıyorum ya ne iş arkadaş sen oyunun en bomba en imba adamını çıkar yerine çakma bi witch doctor koy, curseler hep aynı, summon kasmamış bi necromancerdan farkı yok. Ne gerek vardı şimdi böyle bi saçmalığa?? Böyle oynamak isteyen adam açardı neco'yu, summon kasmazdı. Peki ya biz? Nerde benim skeletonlarım? skeleton magelerim? fire, iron, blood golem'im? revive'larım? Sorarım sana Blizzard? Yüzyıllar gibi gelen zamanı kimse bilmez 2. oyunu kaç defa bitererek geçirdim; bunun için miydi? Neden çıkarıyorsun benim güzelim neco'mu, necmettin'imi, necromancer'ımı oyundan? Bunun hesabını bana kim vericek? Tamam daha oyun çıkmadı piyasaya, hala yapım aşamasında, koyarız sen kızma diceksin şimdi ama; evet aması var..

sen şimdi diyelim ki yaptın summoner bi karater, ee bu adamda curseler olmicakta ne olucak hadi bunu açıkla bana! iron maiden basamicaz mı şimdi golemin dövdüğü adama? yoksa daha da saçmalayıp aynı büyüleri farklı karakterlere de mi koyacaksınız? Yok böyle bi dibe vurma arkadaş! Ben isterim ki yapim summonlarımı, basim iron maidenı, sonra yere dökülen paraları itemleri topliyim. Oyunun en sadık oyuncularından biri olarak sözüme kulak ver blizzard -bak artık baş harfi de büyük yazmıyorum, bu da sana son uyarım-!

Tamam ben sadık bir oyuncuyum belki, belki de değilim. Peki senin en sadık karakterin olan Paladin'e yapılanlara ne diceksin? Nerde lan Paladin? Kendisini FRP dünyasının en baba, en taşşaklı, en büyük, en iyi tanrısına adamış bir savaşçıya yapılır mı lan bu kalleşlik? Monk koymuşun bir tane tokatçı diye osmanlı ordusunun azap askerlerinden devşirme karakterle bir olur mu lan paladin? Hani nerde auralar? Nerde çoklu oyunun vazgeçilmezi? Nerde bir summoner'ın en can yoldaşı? Nerde barbarın, assasinin arkasını kollayan adam? kim yapacak bu işleri, sorarım sana kim?

Kalbimi kırıyorsun arkadaş! Bu işler böyle yürümez biz kendimizi kaybediyoruz bu oyunu oynarken senin çevirdiğin karaman oyunlarına bak! Bunları kendim için değil senin için söylüyorum blizzard efendi! Keyfin bilir, biz gene en az bütün karakterlerle birer kere bitiririz oyunu diablo 2 ye geri döneriz. Sende "gelen gideni aratır" sözünü bi kere daha haklı çıkarırsın. Elinde tarihe altın harflerle yazılmak için bi şans daha var unutma ve değerlendir bu fırsatı. Çocuk oyunu diyip geçme, ben yapıyorum istediğim gibi yaparım sizene deme, sevenlerini üzme!

Hiç yorum yok: